Alătură-te echipei noastre pentru
o carieră de succes!
Detalii anunt
Post favorit distribuie pe facebook recomanda post
Post: Reprezentant magazin Romtelecom Bucuresti
Companie: MAGAZIN DIMITROV|13.1.39|COMP
Data introducerii: 08-09-2011
Valabil pana la: 13-09-2011

Descrierea postului

Responsabilităţile importante:

  • Promovează şi vinde serviciile şi produsele Romtelecom utilizând toate canalele de vânzare (magazinele proprii, puncte de lucru închiriate în spaţii comerciale – kioskuri), desfăşoară activităţi outdoor specifice - door to door, cortfest sau alte acţiuni similare, în vederea finalizării de contracte pentru furnizarea serviciilor companiei şi pentru atingerea targeturilor stabilite de vânzări.
  • Analizează reactiv şi proactiv şi soluţionează întrebările şi problemele clienţilor în limitele procedurilor existente şi  dacă este necesar le transmite mai departe, pentru a răspunde aşteptărilor clienţilor, pentru a asigura un nivel maxim de satisfacţie a clientului şi  pentru a concluziona interacţiunile cu aceştia în contracte de servicii şi produse Romtelecom.
  • Atunci când este necesar transmite informaţiile departamentelor abilitate pentru a facilita rezolvarea cererilor clienţilor în limitele instrucţiunilor existente şi urmăreşte evoluţia acestora pentru a se asigura că problema este soluţionată în cel mai scurt timp.
  • Este la curent cu procedurile şi noile evoluţii aferente activităţii desfăşurate în cadrul Magazinelor, cu scopul de a menţine nivelul de cunoştinţe necesar pentru desfăşurarea acestei activităţi.
  • Efectuează activităţile conform procedurilor standard, asistă pe alţi membrii ai echipei în desfăşurarea activităţii lor şi contribuie la o comunicare eficientă în cadrul echipei.
  • Menţine standardele şi imaginea companiei prin livrarea unor servicii de calitate şi printr-o atitudine profesională în relaţiile cu clienţii.
  • Primeşte, facturează şi înregistrează plăţi în numerar şi achitări de facturi, sau dupa caz asistă clienţii Romtelecom în activitatea de încasare individuală prin intermediul automatelor de încasare.
  • Gestionează masa monetară colectată, verifică şi asigură predarea sumelor către bancă, întocmind documentele necesare.
  • Asigură zilnic numerarul rămas în casierie potrivit normelor (safe, lăzi valori,etc).
  • Răspunde de corectitudinea oricărei tranzacţii efectuate şi de numerarul aflat în gestiune.
  • Completează formulare şi rapoarte standard conform procedurilor departamentului si propune in mod proactiv modalităţi  de îmbunătăţire a activităţii rezultate în urma interacţiunii cu aceştia.

Profilul candidatului:

  • Studii medii (studiile superioare reprezintă un avantaj).
  • Minim 1 an experienţă în lucrul cu clientul.
  • Orientare spre client.
  • Respect & Integritate.
  • Munca în echipă.
  • Orientarea către rezultate.
  • Livrează ceea ce promite. Îşi asumă responsabilitatea pentru ceea ce face. Tratează colegii şi clienţii cu aceeaşi solicitudine. Demonstrează entuziasm în mod constant pentru munca sa.
  • Aplică cunoştinţele şi abilităţile tehnice pentru a-şi duce munca la îndeplinire la standarde înalte. Poate deprinde rapid noi abilităţi şi competenţe specific.
  • Acordă atenţie interlocutorului, înţelege doleanţele acestuia, adresează întrebări pentru clarificare atunci când este oportun.
  • Autocontrol.
  • Deschis schimbărilor (pozitive sau negative) şi unei varietăţi considerabile a activităţilor la locul de muncă.
  • Toleranţă la stres.
  • Disponibilitate de asumare a responsabilităţilor şi a provocărilor.

Postul este pe perioadă determinată.

Dacă doreşti să devii membru al echipei noastre, trimite CV-ul tău până la data de 12.06.2011. Numai candidaţii selectaţi vor fi contactaţi.

Pentu a aplica trebuie sa fii autentificat!
Pentru cont nou click aici!
Pentru a te autentifica click aici!